Služby

V mojej ambulacii

Ponúkam služby

Vyšetrením zisťujem aktuálny stav a možné predispozície, riziká ochorení zubov a ďasien. Informujem o stave zubov, parodontu a kvalite domácej starostlivosti o zuby a ďasná.

Vyšetrenie je šetrné, náučné a motivujúce.

 
Dentálna inštruktáž

Dentálna inštruktáž

Pri inštruktáži efektívneho čistenia vhodnými pomôckami kladiem veľký dôraz na individulitu.
Veľmi rada vám poradím, pomôžem s výberom sónických zubných kefiek, ústnych spŕch, veľkostí medzizubných kefiek, dentálnych nití, zubných pást, ústnych vôd atď.

GUIDED BIOFILM THERAPY

Profesionálne odstraňovanie nánosov najšetrnejším najjemnejším spôsobom. Odstraňuje 100% biofilmu (plaku). Biofilm ohrozuje tvrdé zubné tkanivá (sklovinu, dentín), závesný aparát (ďasná, kosti), ale aj vaše celkové zdravie. Momentálne neexistuje lepší spôsob udržania ústneho zdravia pod kontrolou.

Odstránenie pigmentácii

Neesteticky pôsobiace pigmentácie trápia väčšinu ľudí. Hlavne fajčiarov, labužníkov červeného vína, čaju, čučoriedok, cvikli, kakaa a podobne. Šetrnou GBTherapy zuby vyleštím a sklovinu ošetrím. Belšia a žiarivejšia sklovina vyčarí krásny úsmev.
Pri ošetrovaní touto terapiou sa budete cítiť ako vo wellness. Použitím moderných, jemných, šetrných prostriedkov sa dokáže škodlivý biofilm udržať pod kontrolou a zdravé zuby po celý život.

Pečatenie zubov

Povrch zadných zubov nie je rovný ale ryhovaný. Práve hlboké ryhyrizikovým miestom pre vznik zubného kazu, pretože sa v nich ukladá zubný povlak, ktorý sa ťažko odstraňuje zubnou kefkou. Efektívnou, rýchlou a bezbolestnou prevenciou je pečatenie týchto rýh.
Pečatenie zubov ušetrí vašej ratolesti bolesti z pokazených zubov.

Fluoridy negatívne ovplyvňujú život baktérii v dutine ústnej. Aplikácia aminflooridov, fluoridových gélov a lakov na zubnú sklovinu ovplyvňujú vývoj a dozrievanie skloviny po prerezaní zuba do ústnej dutiny. Posilňovaním skloviny sa takto zuby chránia pred zubným kazom.
Kombináciou ambulantnej a domácej fluoridácie sú zuby pripravené odolávať kyselinám.

Bielenie zubov

Rozjasnený úsmev túži mať väčšina z nás. V ambulancii používam kombinované bielenie. Vykonáva sa u pacientov, ktorí prešli dentálnou hygienou a sklovina je na bielenie pripravená.
Nežiaduce sfarbenie skloviny je spôsobené hlavne fajčením, konzumáciou jedál a nápojov ako víno, káva, cvikla, džúsy atď. Počas bielenia a po bielení je dôležité obmedziť ich príjem.
Profesionálnym bielením sa bieli zubná sklovina.

Liečba gingivitídy

Gingivitída je zápalové ochorenie ďasien, prejavujúce sa začervenaním, opuchnutím a krvácaním.
Krvácanie môže byť spozorované pri čistení zubov zubnou kefkou ak vypľúvate spenenú ružovú pastu, alebo pri hrýzani jablka. Príčinou je škodlivý biofilm, premnožené baktérie. Pomocou šetrnej Guided biofilm therapy sa odstráni tento biofilm a vhodnými pomôckami, mechanickými aj chemickými inštruujem k efektívnej dentálnej hygiene. Ochorenie sa dá vyliečiť.

Parodontitída je zápalové, infekčné ochorenie celého závesného aparátu zuba. Prejavuje sa opuchnutým, začervevaným a krvácajúcim ďasnom. Neskôr posunom a kývavosťou zuba až jeho stratou. Čím skôr sa parodontitídu, teda baktérie ktoré ju spôsobujú dostanú pod kontrolu, tým skôr sa zamedzí ďalším stratám kosti, v ktorej je zub uložený a zabezpečuje jeho stabilitu.

 

Zubný šperk

Rozjasní Váš úsmev. Aplikuje sa na povrch skloviny šetrne bez mechanického zásahu.

vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje a

Objednajte sa online